(2 puslapiai)
Darbo tikslas. Teorinė dalis. Darbo metodika. Darbo eiga. Išvados. Skaityti daugiau(554 darbai)
(2 puslapiai)
Darbo tikslas. Teorinė dalis. Darbo metodika. Darbo eiga. Išvados. Skaityti daugiau(2 puslapiai)
Darbo tikslas - suprasti Bio ir Svaro dėsnio esmę, susipažinti su jo praktinio taikymo galimybėmis ir išmokti pritaikyti jį žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti tangentiniu galvanometru. Teorinė dalis. Darbo metodika. Darbo eiga. Išvados. Skaityti daugiau(1 puslapis)
Darbo užduotis. Naudojantis tangentiniu galvanometru ir keičiant srovės stiprumus nustatyti magnetinės rodyklės nukrypimo nuo pradinės padėties kampus, apskaičiuoti ritės magnetinio lauko indukcijos Br modulį ir žemės magnetinio lauko horizontaliosios komponentės Bh modulį. Teorinė dalis. Rezultatai. Išvados. Skaityti daugiau(5 puslapiai)
Darbo tikslas. Išmokti Bio-Savaro-Laplaso dėsnį, susipažinti su jo taikymo galimybėmis konkretiems uždaviniams nagrinėti ir pritaikyti jį Žemės magnetinio lauko indukcijos horizontaliajam komponentui nustatyti. Teorinė dalis. Darbo metodika. Darbo priemonės. Darbo eiga. Išvada. Brėžiniai ir skaičiavimai. Skaityti daugiau(15 puslapių)
"Gyvūnų elektros" atradimo istorija. Galvanio ir Voltos ginčas. Ramybės ir veikimo potencialai. Bioelektrinių reiškinių registravimo reikšmė. Elektroencefalografija. Elektroencefalogramų ritmai. Elektromiografija. Žmogus - laukų ir bangų generatorius. Gyvieji organizmai nematomuose laukuose. Elektromagnetiniai laukai ir gyvi organizmai. Kokia elektra pavojinga žmogui? Elektros grandinės elementai ir jų žymėjimai schemose. Garsų pasaulis. Garsų atsiradimas ir sklidimas. Garso bangų susidarymas vibruojant būgnui. Fiziologinės ir fizikinės garsų charakteristikos. Garso bangų interferencija ir difrakcija. Doplerio efektas arba kodėl kinta pravažiuojančio automobilio sirenos garsas. Skaityti daugiau(10 puslapių)
Branduolių magnetinis rezonansas. Elektronų paramagnetinis rezonansas. Mesbauerio efektas. Skaityti daugiau(4 puslapiai)
Darbo užduotis. Remiantis visiškuoju vidaus atspindžiu, nustatyti cilindrinio lęšio lūžio rodiklį ir Briusterio kampą. Naudojant lazerio šviesą ir poliaroidą, patikrinti Maliu dėsnį. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Rezultatai. Išvados. Darbas iliustruotas grafikais. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Darbo tikslas: Remiantis visiškuoju vidaus atspindžiu, nustatyti cilindrinio lęšio lūžio rodiklį ir Briusterio kampą. Naudojant lazerio šviesą ir poliaroidą, patikrinti Maliu dėsnį. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Išvados. Skaityti daugiau(4 puslapiai)
Darbo užduotis. Remiantis visiškuoju vidaus atspindžiu, nustatyti cilindrinio lęšio lūžio rodiklį ir Briusterio kampą. Naudojant lazerio šviesą ir poliaroidą, patikrinti Maliu dėsnį. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Išvados. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Darbo tikslas: ištirti aperiodinės, diferencijavimo, integravimo ir švytavimo grandžių perdavimo funkcijas. Gauti šių grandžių realiąją ir menamą, fazinę dažninę, amplitudės fazinę, amplitudės dažninę ir logaritmines charakteristikas. Išvados. Skaityti daugiau(7 skaidrės)
PowerPoint pristatymas. Laisvieji ir surištieji krūvininkai. Laisvieji ir surištieji krūvininkai. Skaityti daugiau(10 puslapių)
Darbo tikslas. Susipažinti su oro ir kitų dielektrikų elektrinio atsparumo nustatymo metodais. Susipažinti su barjeriniu efektu ir jo panaudojimu izoliacinėje technikoje. Susipažinti su elektrodų formos ir poliaringumo įtaka oro elektriniam atsparumui. Darbo eiga. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Darbo tikslas: Susipažinti su oro ir kitų dielektrikų elektrinio atsparumo nustatymo metodais, Susipažinti su barjeriniu efektu ir jo panaudojimu izoliacinėje technikoje, Susipažinti su elektrodų formos ir poliaringumo įtaka oro elektriniam atsparumui. Skaityti daugiau(5 puslapiai)
Darbo tikslas: Susipažinti su oro ir kitų dielektrikų elektrinio atsparumo nustatymo metodais. Susipažinti su barjeriniu efektu ir jo panaudojimu izoliacinėje technikoje. Susipažinti su elektrodų formos ir poliaringumo įtaka oro elektriniam atsparumui. Darbo eiga. Dujinių dielektrikų pramušimas. Pramušimo įtampos nustatymas nuo dielektrikų tipo. Oro pramušimo įtampos nustatymas priklausomai nuo elektrodų dydžio. Pramušimo įtampos nustatymas nuo elektrodų formos. Pramušimo įtampos nuo dažnio nustatymas. Išvados. Skaityti daugiau(7 puslapiai)
Darbo tikslas. Susipažinti su oro ir kitų dielektrikų elektrinio atsparumo nustatymo metodais. Susipažinti su barjeriniu efektu ir jo panaudojimu izoliacinėje technikoje. Susipažinti su elektrodų formos ir poliaringumo įtaka oro elektriniam atsparumui. Teorinė dalis. Darbo eiga. Skaityti daugiau(6 puslapiai)
Darbo tikslas: susipažinti su oro ir kitų dielektrikų elektrinio atsparumo nustatymo metodais. Ištirti pramušimo galimybes įvairiems dielektrikams. Pramušimo įtampos nustatymas nuo dielektrikų tipo. Keičiant atstumą nuo 0,1-10 mm rasti įtampas (slėgis 760 mm Hg). Atlikus atstumą laikyti pastovų (10 mm) ir keisti slėgį (500-1000 mm Hg). Oro pramušimo įtampos nustatymas priklausomai nuo elektrodų dydžio. Keičiant atstumą tarp elektrodų (nuo 0 iki 350 cm) nustatyti pramušimo įtampą visais keturiais atvejais (rutulio skersmuo 12,5; 25; 50 ir 75 cm). Pramušimo įtampos nuo dažnio nustatymas. Dažnį keisti nuo 0,1 iki 1000 kHz. Gautų dėsningumų analizė ir išvados. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Darbo tikslas: Susipažinti su oro ir kitų dielektrikų elektrinio atsparumo nustatymo metodais. Susipažinti su barjeriniu efektu ir jo panaudojimu izoliacinėje technikoje. Susipažinti su elektrodų formos ir poliaringumo įtaka oro elektriniam atsparumui. Darbo eiga. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Darbo užduotis. Nustatyti įvairių dielektrikų plokštelių santykinę dielektrinę skvarbą, dielektrinį jautrį ir poliarizuotumą. Teorinė dalis. Darbo aprašymas. Aparatūra. Darbo rezultatai. Skaičiavimai. Išvados. Skaityti daugiau(3 puslapiai)
Darbo užduotis. Nustatyti įvairių dielektrikų plokštelių santykinę dielektrinę skvarbą, dielektrinį jautrį ir poliarizuotumą. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Išvados. Skaityti daugiau(2 puslapiai)
Darbo užduotis: nustatyti įvairių dielektrikų plokštelių talpą ir santykinę dielektrinę skvarbą. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai. Gautų duomenų lentelė. Medžiagų dielektrinė skvarba. Santykinės paklaidos. Išvados. Skaityti daugiau