Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fizika>Elektromagnetizmas>Kokybinė spektrinė analizė (13)

Kokybinė spektrinė analizė (13)

Aprašymas

Darbo užduotis. Sugraduoti monochromatorių ir atlikti nežinomos medžiagos spektrinę analizę. Aparatūra. Darbo eiga. Išvados.

Ištrauka

Darbo užduotis. Sugraduoti monochromatorių ir atlikti nežinomos medžiagos spektrinę analizę.Aparatūra. Linijinį spektrą stebime monochro-matoriumi УM-2. Pagrindinė jo dalis yra stiklinė pastovaus nuokrypio prizmė, dar vadinama Abės prizme. Ją sudaro dvi 30 laužiamojo kampo stačiakampės prizmės D ir E ir lygiašonė prizmė C (1 pav.). Prizmės D ir E veikia kaip viena lygiašonė prizmė, kurios laužiamasis kampas lygus 60. Jos dėl šviesos dispersijos sudaro spektrą ir vadinamos dispersijos prizmėmis. Lygiašonė prizmė C panaudota tik spindulių sklidimo krypčiai pakeisti (dėl visiškojo vidaus atspindžio nuo jos pagrindo AB).
Siauras šviesos spindulių pluoštelis skleidžia mažo intensyvumo spektrą. Todėl į Abės prizmę nukreipiamas kolimatoriumi gautas platus lygiagrečių šviesos spindulių pluoštas. Spektras stebimas žiūronu, kurio objektyvas surenka vienodo ilgio šviesos spindulius židinio plokštumoje, sudarydamas spektrą. Šį spektrą stebime pro žiūrono okuliarą.
Monochromatoriaus principinę schemą matome 2 paveiksle. Žiūrono okuliaro židinio plokštumoje yra statmenai į jo optinę ašį įtvirtinta rodyklė. Sukant Abės prizmę apie paveikslo plokštumai statmeną ašį, spektrinės linijos okuliare slenka statmenai į žiūrono pagrindinę optinę ašį. Taigi tam tikru Abės prizmės posūkiu kiekvieną spektrinę liniją galima sutapatinti su rodykle. Monochromatoriaus УM-2 išorinį vaizdą matome 3 paveiksle. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektromagnetizmo laboratorinis darbas
KategorijaFizika >  Elektromagnetizmas
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.1 KB
Autoriusernis
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasUrbšys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kokybine spektrine analize (13) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą