Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Fizika>Elektromagnetizmas>Lazeriai ir jų taikymas

Lazeriai ir jų taikymas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Lazerio atsiradimas ir vystymosi raida. Kliūtys, trukdžiusios sukurti stiprų kryptingą šviesos pluoštą. Lazerio sukūrimas. Rubino lazeris. Lazerio tobulinimas. Lazerių savybės. Kaip gimsta lazerinė šviesa. Kuo ypatinga lazerinė šviesa. Lazerių margumynas. Akimirkų medžioklė. Lazeriai ir jų panaudojimas. Lazerių tipai. Lazeriu profesijos. Rentgeno lazeris. Mazeriai kosmose. Holografija. Brūkšnelinis kodas. Kompaktinis diskas. Lazeriai Lietuvoje. Lazerinių technologijų Lietuvoje vystymosi istorija. Lazerių pramonė Lietuvoje. Lazerių centras Vilniaus universitete. Lietuviški lazeriai gerina Lietuvos įvaizdį. Išvados.

Ištrauka

"Garinas pasuko aparatą į duris. Pakeliui "spindulinis siūlas" nupjovė laidą – lemputė palubėje užgeso. Akinantis, plonas tarsi adata spindulys iš aparato vamzdžio blykstelėjo virš durų..." Tai ištrauka iš Aleksejaus Tolstojaus fantastinio romano "Inžinieriaus Garino hiperboloidas", parašyto 1925 – 1927 m. Aprašymas gana gerai pateikia lazerio spindulio įspūdį – lazerio, kuris buvo sukurtas tik po 35 metų.
Pirmuosius trisdešimt praeito amžiaus metų išgarsino fantastiški teorinės fizikos pasiekimai. Tada buvo atrasti svarbus gamtos dėsniai: didelių greičių mechanikos, atomo branduolio sandaros, kvantinės mechanikos dėsniai. Kiti keturiasdešimt metų pasižymėjo ne mažiau fenomenaliais teorijos taikymo praktikoje laimėjimais. Per tuos metus žmonija išmoko gauti energiją iš atomo branduolių, pradėjo plačiai vartoti puslaidininkinius tranzistorius, kurie padarė perversmą radiotechnikoje atvėrė kelius ESM sukūrimui bei lazeriniai technikai. Šie trys pritaikymai praktiškai ir sukėlė vadinamąją mokslo bei technikos revoliuciją.
Taigi lazeris yra labai svarbus praeito amžiaus atradimas. Dabar lazeriai yra naudojami chemijoje, technikoje, medicinoje ir kitose srityse. Be to, lazerio technologijų galimybės kasmet plečiasi, lazeriai vis labiau tobulinami. Tokia įdomi lazerio atsiradimo priešistorija, spartus lazerinių technologijų vystymasis, bei plačios lazerių pritaikymo galimybės sudomino mane ir paskatino giliau panagrinėti šią temą. Todėl mano tikslas yra sužinoti lazerio atsiradimo istoriją, bei lazerio paskirtį ir galimybes. Kad pasiekčiau šį tikslą, reikia išspręsti šiuos uždavinius:
1. Panagrinėti lazerio atsiradimo prielaidas
2. Sužinoti lazerio išradėją
3. Išaiškinti lazerio veikimo principą
4. Aptarti lazerių pritaikymo sritis bei galimybes
5. Panagrinėti lazerio ateities tendenciją.
Kliūtys, trukdžiusios sukurti stiprų kryptingą šviesos pluoštą
Net stipriausia šviesa, sutelkta į kiek galint siauresnį pluoštą, nulėkusi didesnį atstumą, išsisklaido, jos intensyvumas sumažėja. Aleksejaus Tolstojaus romano herojus sugalvoja "hiperboloidą", skleidžiantį spindulius, kurie gali deginti, pjauti, dideliais atstumais perduoti milžinišką energiją. Aišku, įmanoma pagaminti įgaubtą veidrodį, kuris sukurtų lygiagretų šviesos pluoštą. Tereikia veidrodžio židinyje įrengti taškinį šaltinį. Bet taškinis – tai matematinė abstrakcija. Na, tegul ne taškinis, o tiesiog nedidelis. Tačiau net įkaitinę rutuliuką iki 6 000 K (aukštesnės temperatūros neišlaikys ne viena medžiaga) , turėsime pasigailėtino intensyvumo šviesos pluoštą. O kai tik šaltinio matmenis padidinsime, lygiagrečių spindulių pluoštas virs šviesos "siūlų" vėduokle, ir prožektoriaus spindulių intensyvumas, didėjant atstumui, greitai mažės.
Taigi pirmoji kliūtis, trukdanti sukurti stiprų spindulį, yra ta, kad atomai skleidžia šviesą į visas puses. Pirmoji, bet ne vienintelė. Atomai ir molekulės spinduliuoja, taip sakant, tarpusavyje "nesusitarę". Spinduliai iš skirtingų atomų sklinda nesuderintai, "nelaukdami" vienas kito. Todėl įvairių atomų spinduliavimo fazės nesutampa. Jei taip, tai skirtingų atomų spinduliai iš dalies naikina vienas kitą. Atsimenate, kad toks reiškinys vyksta tada, kai vienos bangos ketera susideda su kitos įduba. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-09
DalykasElektromagnetizmo kursinis darbas
KategorijaFizika >  Elektromagnetizmas
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis166.46 KB
AutoriusTatjana
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasasist. A. Toločka
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lazeriai ir ju taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-01-07 IP: 85.206.234.105
    Ramunas sako

    Nuostabus, tai ko man reikejo, ACIU!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • asist. A. Toločka
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą